کتاب «نماز پیامبر اعظم (ص)» نوشته احمد علی طاهری ورسی به تازگی توسط موسسه بوستان کتاب منتشر شده است.


 

به گزارش جوانه های صالحین، هم‌زمان با هفته وحدت و میلاد پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلم، موسسه بوستان کتاب، دو کتاب جدید در این باره منتشر کرده است.
کتاب «شیوه‌های مبارزه پیامبر(ص) با فرهنگ جاهلی» نوشته ابراهیم فلاح و سیده صفیه میرحسینی یکی از کتاب‌های جدید این نشر است. در معرفی این کتاب آمده است:
در عصر حاضر که به رغم رشد فن‌آوری‌های بشری، زندگی انسانی دشوارتر شده است، نشر و تبیین معیارهای معنوی و انسانی رهبران الهی، درمانگر‌ راستین همهٔ نابسامانی‌هاست. بر این اساس، نگارندگان کوشیده‌اند مهم‌ترین شیوه‌های مبارزه پیامبر(ص) را با فرهنگ جاهلی نشان داده، و بیان دارند که پیامبر(ص) با درایت و هوشیاری و پشتکار و مدیریت صحیح و با الهام از قرآن کریم در مدت زمانی کوتاه تحول عظیم فرهنگی در جامعه آن روز ایجاد کرد، آگاهی و معرفت نسبت به شیوه‌های مبارزه پیامبر(ص) با فرهنگ جاهلی می‌تواند راه صحیح مبارزه با فرهنگ جاهلی مدرن جوامع کنونی را به همه انسان‌ها مخصوصاً مسلمانان نشان دهد و آنان را از سقوط در پرتگاه جهالت نجات دهد.
این کتاب با قیمت14 هزار تومان منتشر شده است.
همچنین کتاب «نماز پیامبر اعظم (ص)» نوشته احمد علی طاهری ورسی به تازگی با قیمت 15 هزار تومان منتشر شده است. در معرفی این کتاب آمده است:
نماز یکی از مهم‌ترین عبادت عملی مسلمانان است که شبانه‌روز پنج‌بار خوانده می‌شود و هیچ مسلمانی نمی‌تواند در انجام دادن آن بی‌تفاوت باشد. در چگونگی آن، نماز پیامبر(ص) الگوست، ولی متأسفانه بعد از رحلت پیامبر اعظم(ص) مسلمانان در مورد کیفیت ادای نمازِ آن حضرت گرفتار اختلاف شدند و بسیاری از آنان نماز آن حضرت را فراموش کردند، زیرا در صحیح‌ترین منابع اهل‌سنت وارد شده که بعضی از صحابه بعد از اقتدای به حضرت علی(ع) با هم گفتند: نماز حضرت علی ما را به یاد نماز رسول خدا(ص) انداخت. با توجه به این روایات، نویسنده این کتاب تلاش کرده با بررسی منابع معتبر حدیثی و فتاوی فقهای مذاهب اسلامی نماز آن حضرت را تبیین کند.
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :