نماهنگ فصل رویایی که به سفارش معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین توسط گروه سرود عاشقان ولایت و به کارگردانی یاسر احمدی تولید شده است؛شاعر این اثر میلاد عرفان پور بوده و با آهنگسازی و تنظیم حسن برزگری و با مدیر هنری بشیر خالقی پور و به تهیه کننده معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین تهیه شده اشت. این نماهنگ به فعالیت های معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین در قالب طرح جوانه های صالحین به منظور تقویت و تعالی حلقات صالحین و فراهم ساختن زمینه‌های جذب افراد به بسیج و غنی سازی اوقات فراغت جوانه ها و با شعار نشاط و تعالی در پرتو قرآن و نماز مبپردازد.
این نماهنگ در حال و هوای نوجوانان شرکت کننده در این طرح و با سرلوحه قرار دادن “نشاط و تعالی در پرتو قرآن و نماز” تولید شده است.


به گزارش جوانه های صالحین، سال ۸۹، در اولین سالگرد حماسه نهم دی، طبیعی بود که تلویزیون فیلم‌های با موضوع فتنه را نمایش دهد. اما این اتفاق نیفتاد. به همین دلیل، تعدادی از فعالان فرهنگی، تصمیم گرفتند در حد توان خود، برای رساندن این فیلم‌ها به دست مردم تلاش کنند. آن‌ها با فعالان فرهنگی چند استان و شهرستان ارتباط گرفتند و درخواست کردند این فیلم‌ها را با هر امکاناتی که دارند در فضاهایی مثل مسجد، هیئت و… نمایش دهند.

به این ترتیب، اولین دوره جشنواره در حدود ۳۰ نقطه از شهرهایی مثل مشهد، جیرفت، تبریز، تهران و… به صورت مردمی برگزار شد و حدود ۱۹ اثر اکران شدند. با توجه به اینکه این حرکت، ادای تکلیفی به ندای «أین عمار» رهبری بود نام مبارک حضرت عمار به این جشنواره اطلاق شد.

در آن سال، قصدی بر برگزاری جشنواره دائمی نبود، اما کمی بعد، مدل برگزاری یک جشنواره متفاوت، از این تجربه اقتباس شد و دبیرخانه دائمی جشنواره شکل گرفت. جشنواره عمار، علاوه بر اقبال مردمی، بارها مورد توجه رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته است.

فیلم های این جشنواره  در موضوعات متنوعی مانند ابعاد گفته نشده‌ی تاریخ معاصر، بیداری اسلامی و جهانی، مشکلات و معضلات مردم، اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، سبک زندگی، حجاب، دفاع مقدس، انتخابات، مفاسد اقتصادی و اداری، خانواده، جوانان، فتنه سال ۸۸، جنگ نرم، نماز جمعه و… را شامل می‌شود.

این جشنواره همه قالب‌ها مثل مستند، داستانی، انیمیشن، نماهنگ، موشن‌گرافیک، پاورپوینت و «فیلم ما» (فیلم‌های مردمی) را شامل میشودو در جشنواره فیلم‌هایی از ۱ تا ۹۰ دقیقه وجود دارند.

کیفیت آثار جشنواره هر سال بهتر می‌شود. امروز، در مقایسه با دوره اول که تعداد آثار خوب جشنواره، کمتر از انگشتان یک دست بود، در هر دوره چند صد اثر با کیفیت عالی در جشنواره شرکت می‌کنند.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، آثار بخش مسابقه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش مستندهای اقتصادی مقاومتی، سبک زندگی، بیداری اسلامی و وحدت، مدافعان حرم، « تاریخ انقلاب، دفاع مقدس و فتنه ۸۸»، «تاریخ فرهنگی اجتماعی انقلاب»، جنگ نرم، مستند ملت قهرمان، نقد درون گفتمانی، پویانمایی و موشن گرافیک و داستانی از سوی دبیرخانه این دوره از جشنواره اعلام شد.

در این دوره از جشنواره عمار نماهنگ جوانه های صالحین با نام فصل رویایی در بخش نماهنگ های انقلابی کاندیدای شده است.

درباره طرح جوانه ها میتوان گفت که هدف آن تقویت و تثبیت حلقه‌ های تشکیل شده و رشد و نقش‌ آفرینی حلقات در پایگاه‌ های بسیج است. طرح جوانه های صالحین به عنوان یک طرح ملی شامل مجموعه برنامه‌ های پیشنهادی برای 24000 پایگاه بسیج مساجد و محلات در فصل تابستان است که با هدف ارتقاء، جذب و تشکیل حلقه‌ های جدید صالحین، در راستای تبدیل اوقات فراغت تابستان به عرصه‌ای برای رشد و تعالی بسیجیان و عموم مردم طراحی و اجرا می­گردد. این برنامه‌ها در سه بخش؛ برنامه‌هایی برای تشکیل و تقویت حلقات، برنامه‌ های درون حلقات و برنامه‌ های عمومی پایگاه برای نقش‌آفرینی حلقات صالحین در قالب و موضوعات مختلف برگزار می‌گردد.
این نماهنگ به منظور نمایش و تبلیغ این طرح آماده شده و به دفعات از شبکه های مختلف استانی و سراسری رسانه ملی به نمایش گذاشته شده است.

شما میتوانید این کلیپ را در زیر مشاهده کرده و دانلود نمایید.

دانلود با کیفیت 320p
دانلود با کیفیت 180p

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :