اردو حلقات صالحین نوع الف با سخنرانی”حجت الاسلام عباسیان”، در جمع خواهران بسیجی شهر کاکی شهرستان دشتی استان برگزار شد.


 

به گزارش سرویس بسیج مساجد و محلات خبرگزاری بسیج، حجه الاسلام عباسیان، در جمع خواهران بسیجی شهر کاکی شهرستان دشتی استان در اردو حلقات صالحین نوع الف حضوریافت .
عباسیان نقش زنان را در جامعه موثر دانست و گفت:  زنان در دوران دفاع مقدس دوشادوش مردان حرکت کردند و هرگز از پای ننشستند و در کسوت امدادگر، پرستار، همسر، خواهر، مادر و فرزند، مردان خود را برای حضور در جبهه ها تشویق و پشتیبانی و حمایت کردند.
مسئول تعلیم و تربیت سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر تاکید کرد: زنان از صدر اسلام دوشا دوش مردان در صحنه های نبرد دشمن حضور فعال داشته وزنان امروز نیز با حفظ حیا و پاکدامنی در میدان هستند.
وی عنوان کرد: نقش تربیتی زنان در جامعه ایرانی و فرهنگ و مکتب اسلام،از مولفه هایی است که به طرق مختلف به بحث و بررسی گذاشته شده و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز توجه ویژه ای به این موضوع لحاظ شده است.
حجه الاسلام عباسیان افزود: نقش زنان در ابعاد گوناگون توسعه و بالاخص توسعه اجتماعی نه تنها غیر قابل انکار، بلکه ضرورتی اجتناب ناپذیر است که در صورت فقدان یا خلاء آن، قطع به یقین، روند توسعه با آسیب ها و تهدیداتی جدی همراه می شود.
وی گفت: به واقع، توسعه نیازمند انسان توسعه یافته است و انسان توسعه یافته از نهاد خانواده سر بر می آورد و در چنین عرصه ای، نقش تربیتی زنان، عنصری تعیین کننده به شمار می رود.
در پایان جلسه ای جداگانه با سرگروه های صالحین تشکیل داد و به بررسی مشکلات آنها پرداخت.
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :